Śniadanie w świetlicy.

Już od kilku lat świetlica szkolna realizuje program pod hasłem" Śniadanie w świetlicy". Polega on na możliwości bezpłatnego zjedzenia płatków z ciepłym mlekiem przez każdego chętnego ucznia podczas pierwszej, porannej przerwy lekcyjnej czyli o godzinie 8 15.

Akcja ma na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych u uczniów, a zwłaszcza utrwalanie nawyku zjadania pierwszego śniadania. W tym roku szkolnym została ona zainicjowana dopiero w miesiącu lutym i trwać będzie do odwołania. Już od pierwszego dnia śniadanie cieszy sie ogromnym powodzeniem. Na pierwszej przerwie w świetlicy zjawiają sie tłumy uczniów, chętnych spałaszować płatki z ciepłym mleczkiem.  Oni już wiedzą, że pierwsze śniadanie daje moc do pracy i nauki. A to, że uczniowie mogą spożyć śniadanko w świetlicy zawdzięczamy zaangażowaniu Rady Rodziców, która sponsoruje zakup produktów w postaci mleka i płatków kukurydzianych.