Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen...

05.03.2018 r. aktorzy z teatru „Maska” z Krakowa zaprezentowali uczniom z klas IV – VII spektakl dotyczący zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków pt.: „Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen…”

Narkotyki to środki nielegalne. Nie przeszkadza to jednak młodzieży, która coraz częściej traktuje je jako dodatek do imprezy, nie licząc się z konsekwencjami. Tymczasem bardzo szybko można wpaść w szpony nałogu. Wówczas „gra” staje się nierówna, a na szali postawione jest to, co przecież powinno być najważniejsze- życie ludzkie.

Pewnego ranka Filip budzi się w szpitalu. Intuicyjnie czuje, że poprzedniej nocy na szpitalnym łóżku toczyła się trudna walka o jego życie… trudna, lecz nie pierwsza, którą pamięta. W jego głowie wciąż dźwięki, urywki rozmów, muzyka, znów rozmowy, krzyki znajomych i to wspomnienie ostatniej, narkotykowej wizji. Chłopak jest już jednak obojętny…  Na tej samej sali leży Joanna- wesoła, energiczna nastolatka, o której trudno na pierwszy rzut oka powiedzieć, że na coś choruje. Filip jeszcze nie wie, że to, co ryzykuje za każdym razem sięgając po narkotyki, równocześnie dałoby szczęście Asi. To kolejny rok, kiedy dziewczyna czeka na przeszczep, los tak zadecydował, pogodziła się z tym. Może to spotkanie dwóch odmiennych światów uświadomi Filipowi, że warto o siebie walczyć, bo przecież tuż obok jest ktoś, kto oddałby wszystko za kolejny dzień życia.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, dotyczący bardzo trudnego i niebezpiecznego tematu. Spektakl sfinansowany był ze środków GKRPAiN.