DZIECIAKI SADZENIAKI W TEATRZE - klasa II

Dnia 6 marca 2018 r. uczniowie klasy 2 „a” wraz z wychowawczynią Katarzyną Bagińską i nauczycielem opiekunem Anną Mazurek, wyjechali do Opola na wycieczkę. Wyjazd składał się z dwóch części: wizyty w teatrze i warsztatów z ogrodnictwa.

O godzinie 11.00 dzieci obejrzały  spektakl „Akademia Pana Kleksa” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. A. Smolki, a następnie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na scenie. Poznały też zasady zachowania się na widowni i innych pomieszczeniach teatralnych. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Ogromne wrażenie wywarły na dzieciach kolorowe kostiumy aktorów, wesołe piosenki i ciekawe efekty specjalne. Wspomnienia ze spektaklu drugoklasiści utrwalili na rysunkach, które dopełniły gazetkę „ W TEATRZE”.

Drugą częścią wycieczki były warsztaty „DZIECIAKI SADZENIAKI” zorganizowane w Leroy Merlin w Opolu. Podczas zajęć uczniowie zwiedzili sklep ubrani w specjalne kamizelki odblaskowe i  dowiedzieli się jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać poruszając się w hipermarketach. Główną atrakcją było jednak samodzielne sadzenie wiosennych  kwiatów do przygotowanych specjalnie na tę okazję doniczek. Każde dziecko posadziło roślinkę i następnie zabrało ją do domu, aby móc samodzielnie pielęgnować. W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy się jakich warunków potrzebują rośliny do życia. To były bardzo ciekawe zajęcia.  Każdy uczestnik warsztatów otrzymał imienny dyplom potwierdzający  udział w akcji. Na zakończenie wizyty gospodarze sprawili dzieciom słodką niespodziankę- poczęstowali nas soczkami i wafelkami. Bardzo dziękujemy.