XII KONKURS POŚWIĘCONY POEZJI MARCINA MAKUCHA „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

Dnia 15.03.2018r. w Szkole Podstawowej nr1 w Niemodlinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Ocalić od zapomnienia”. Wśród uczestników byli reprezentanci 10 szkół: SP w Graczach, SP nr 2 w Niemodlinie, SP Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Grabinie, SP nr 1 w Niemodlinie, SP w Łambinowicach, Publicznego Gimnazjum w Graczach, Gimnazjum przy Zespole Szkół w Niemodlinie, Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół w Niemodlinie, Zespołu Szkół w Tułowicach oraz Gimnazjum przy Zespole Szkół w Łambinowicach.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Emilia Cichy z klasy III ,,c" i ja Oliwia Drewniak z klasy VII ,,a". Zdobyłam I miejsce, powtarzając sukces po raz trzeci. Emilka otrzymała nagrodę dla najmłodszego uczestnika tego konkursu. Poziom interpretacji wierszy był wysoki, obie bardzo się stresowałyśmy. Wchodząc na scenę wszystkie emocje opadły i skupiłyśmy się na swojej prezentacji. Nie spodziewałam się wygranej, gdyż konkurencja była bardzo duża. Ogarnęło mnie szczęście, gdy usłyszałam werdykt jury. Mój sukces zawdzięczam pani Ilonie Karpińskiej, która wspaniale przygotowała mnie do recytacji. Emilka do konkursu przygotowywała się pod opieką pani Iwony Maduzi. Dziękujemy.

Oliwia Drewniak