Szkolne Targi Edukacyjne

Każdego roku absolwenci szkół gimnazjalnych, a od tego roku także szkół podstawowych stają przed dylematem, jaką szkołę wybrać. Nie jest to łatwa decyzja dla tak młodego człowieka, którego zainteresowania nie są do końca sprecyzowane. Uczniowie, w  ramach zajęć z doradztwa zawodowego  w szkole, starają się określić swoje zainteresowania, poznają ścieżki edukacyjne: strukturę i typy szkół, szczegółowe zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w województwie opolskim.  Planują także własną karierę edukacyjno – zawodową. Innym celem jest zapoznanie uczniów z grupami zawodowymi, uświadomienie im własnych możliwości, ale i ograniczeń, w tym zdrowotnych.

We wtorek  14 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne, po to aby umożliwić naszym uczniom spotkanie z przedstawicielami szkół oraz zapoznanie z aktualnymi ofertami edukacyjnymi.

Młodzież klas ósmych szkół podstawowych  z Łambinowice, Bielic, Jasienicy Dolnej i Włodar oraz klas trzecich gimnazjum spotkała się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, którzy zaprezentowali swoje oferty edukacyjne. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, zarówno szkól prezentujących swój dorobek, jak i uczniów. Do Łambinowic przyjechali z ofertą przedstawiciele 14 szkół.

Każda placówka prezentowała swoją ofertę edukacyjną i osiągnięcia przy pomocy plakatów ulotek i krótkich wystąpień. Po prezentacjach uczniowie mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami szkół.

Drogi uczniu!

Zanim zdecydujesz, do których szkół, a w ramach nich do których oddziałów będziesz kandydował, zapoznaj się z tymi szkołami:

• przeanalizuj ich ofertę,
  • odwiedź je, przeczytaj informacje o szkole w przewodnikach lub na stronie internetowej szkoły,
  • przeczytaj obowiązujące w tych szkołach regulaminy rekrutacji,
  • zapoznaj się z perspektywami dalszej kariery (pracy lub nauki),
  • przeanalizuj swoje szanse dostania się.

Szkoła, którą wybierzesz powinna w jak najbardziej pełny sposób spełniać Twoje oczekiwania i potrzeby. Nie kieruj się więc w wyborze tym, do której szkoły wybierają się Twoi koledzy. Na kolejnym etapie edukacji poznasz wielu nowych znajomych i na pewno nawiążesz przyjaźnie. Dlatego też wybierając szkołę kieruj się jedynie swoimi preferencjami.  Mogą Ci w tym pomóc rodzice ,doradca zawodowy, wychowawcy,  koniecznie zapytaj ich o radę.  Powodzenia!