Program dla szkół - warzywa, owoce i mleko w szkole.

Tradycyjnie w najbiższym czasie zostanie wznowiona realizacja Programu dla szkół - warzywa, owoce i mleko w szkole.  Obejmuje on uczniów klas I-V, którym umożliwia bezpłatne korzystanie z porcji warzywno-owocowej oraz mleka i jego przetworów.  W związku z tym, należy określić, czy Państwa dziecko będzie korzystało z oferty tego programu. W tym celu należy wypełnić pisemną zgodę, której formularz jest do pobrania w świetlicy szkolnej w budynku 1 i 2. Taka zgoda upoważnia ucznia do wzięcia udziału w realizacji programu. W jego ramach uczniowie otrzymują podczas przerw śniadaniowych porcje gotowych do spożycia warzyw, owoców i mleka lub jego przetworów. Celem takiego działania jest zaszczepienie w uczniach nawyków sięgania po żródła witamin i minerałów znajdujących sie w tych produktach i w ten sposób, nabywania zdrowych nawyków żywieniowych i wzbogacenia ich diety w produkty ograniczające zawartość tłuszczy, soli i cukru.  Prosimy, aby decyzję o wzięciu udziału dziecka w programie przedyskutować z nim, aby było świadome korzyści płynacych z jego realizacji i uświadomienia, że niewykorzystywane produkty marnują się, a jest to działanie niewłaściwe. Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do programu.