Każdy jakiś talent ma...

Tak niedawno powitaliśmy nowy rok szkolny, a tu już październik i za oknem liście spadają z drzew. Coraz rzadziej świetlicowa gromada bawi sie na szkolnym placu zabaw korzystając z ostatnich, ciepłych promieni słońca. Nadchodzi czas, kiedy naszą energię musimy skierować na inne tory. To nie znaczy, że zapomnimy o aktywności ruchowej.

Sport to ważna sprawa, dlatego kiedy aura nam nie sprzyja, korzystamy z sali gimnastycznej. W poniedziałki i wtorki uczniowie klas I-III przebywający w świetlicy, maja okazję uczestniczenia w zajęciach o profilu sportowym. Pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego, rozgrywane są sportowe gry oraz doskonali się  kondycja naszych uczniów. Zdobywają też pierwsze szlify w roli kibiców, wspierając i dopingując swoich faworytów.

Kiedy opadną sportowe emocje, można czas wolny spędzić w świetlicy, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach edukacyjnych. Największą popularnością cieszą się zajęcia plastyczne. Nie chodzi w nich, aby stworzyć dzieło na miarę Picassa, ale aby wyraźić swój, indywidualny sposób widzenia rzeczywistości. Każda praca jest ważna, bo jest ważna dla jej autora, dlatego po zajęciach wystawiamy powstałe dzieła. Często omawiamy ich znaczenie oraz wizję ich autorów. Doskonalimy nie tylko palce i dłonie, ale staramy sie też otwierać ich umysły poprzez pobudzanie dziecięcej kreatywności i wyobraźni. Służy tym celom również zabawa w grupie rówieśniczej, ucząca tolerancji i kształtująca prawidłowe relacje międzyludzkie pod czujnym okiem nauczycieli świetlicy.