Porady doktora Zdrówko

Doktor Zdrówko, to nie nikt inny jak świetlicowy, fikcyjny bohater prezentacji multimedialnej poświęconej oczywiście zdrowiu.

Tuż przed nadchdzącymi feriami zimowymi wszyscy uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać sie z doktorem Zdrówko . Miał on dla nich garść wiadomości dotyczących oczywiście zdrowia oraz sposobów jak o nie dbać. Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim, co to znaczy "być drowym", bo znaczenie tego słowa, często, każdy pojmuje na swój sposób. Ważnym elementem spotkania z gościem było uświadomienie, co szkodzi naszemu organizmowi, czyli jakich pokarmów unikać w diecie, co robić, by czuć sie dobrze i mieć sprawne ciało. Czynniki te, to oczywiście ruch, sport, higiena osobista oraz zdrowe odżywianie. Wszyscy byli zgodni, co do faktu że siedzenie przed komputerem ,a w pokarmach stosowanie nadmiaru cukru, soli i tłuszczy, to przepis na złe samopoczucie, a nawet utratę zdrowia. Dlatego ważne jest, aby każdego dnia pamiętać o poradach doktora Zdrówko i stosować się do jego zaleceń.