Świetlicowy Dzień Bezpiecznego Internetu

W całej szkole w dniu 11 lutego obchodziliśmy  Dzień Bezpiecznego Internetu. Świetlica szkolna czynnie przyłączyła sie do tych obchodów.

Tego dnia wykonana została gazetka tematyczna , której celem edukacyjnym była prezentacja podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu przez uczniów. Wszyscy wiemy, że Internet sam w sobie nie jest zły. Daje możliwość korzystania z ogromniej studni wiedzy i informacji. Ale wiemy również, że studnie są głębokie i jeśli nie zachowamy się bezpiecznie możemy do niej wpaść i ciężko będzie nas uratować. Ta przenośnia obrazuje, że temat bezpiecznego korzystania z internetu jest bardzo poważny i nie można go lekceważyć, gdyż niesie ze sobą wiele zagrożeń. W tym celu, uczniowie klas najmłodszych poznawali różnego typu zagrożenia w korzystaniu z tej wiedzy poprzez pogadanki i filmiki rysunkowe. Bohaterowie tych filmików przedstawiali sytuacje, jakie mogą nas spotkać, kiedy nieprawidłowo zachowamy sie korzystająć z łączy internetowych oraz  przykre konsekwencje naszego zachowania. Pamiętajmy więć o zasadach bezpieczeństwa, a w razie potrzeby lub problemów, zgłośmy się o pomoc do osoby dorosłej.