Procedury przeprowadzenia Egzaminu Ósmoklasisty 2020 - informacja dla uczniów

Procedury przeprowadzenia Egzaminu Ósmoklasisty 2020

Szkoła Podstawowa w Łambinowicach

Informacje dla uczniów.

1. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.

 2. Zgodnie z komunikatem o harmonogramie egzamin ósmoklasisty w 2020 r. jest przeprowadzany:

a)  w terminie głównym:

 Uczniowie stawiają się w szkole punktualnie o godz. 8.30.

16 czerwca godz. 9.00 - język polski, trwa 120 min
 ( uczeń z dostosowaniem warunków 180 minut)

17 czerwca godz. 9.00 - matematyka, trwa 100 min
 ( uczeń z dostosowaniem warunków 150 minut)

18 czerwca godz. 9.00 - język angielski, trwa 90 minut
( uczeń z dostosowaniem warunków 135 minut)

Zdający ma dodatkowe 5 minut przeznaczone na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi po zakończeniu czasu przewidzianego na rozwiązanie zadań (dotyczy zdających, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi)

b) w terminie dodatkowym:

 7, 8, 9 lipca  

3. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:

 a) z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym

 b) przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).

 Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów.

 Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem lub słuchaczem.

 

4.  Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

5. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy
np. w poruszaniu się.

6. Do szkoły uczeń zdający egzamin musi przybyć o godzinie 8.30,
z ważną legitymacją szkolną lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość.

7. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

8. Po sprawdzeniu obecności, uczniowie będą wpuszczani do szkoły w ustalonych odstępach.

9. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

 10. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).

11. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły,
z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.

 12. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).

13. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

a) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,

b)wychodzi do toalety.

14. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:

a) zdający,

b) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, specjaliści pracujący ze zdającymi, którym przyznano dostosowanie warunków lub formy przeprowadzania egzaminu, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni,

c) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni.

 15. Zdający nie wnoszą! na teren szkoły zbędnych rzeczy,
w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

16. Można mieć ze sobą butelkę wody. W sali egzaminacyjnej należy postawić ją przy nodze ławki.

17. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych. Na egzaminie z języka polskiego i języka angielskiego jest do długopis lub pióro z czarnym tuszem.
Na egzaminie z matematyki uczeń może mieć jeszcze linijkę.

18. Szkoła zapewnia dodatkowe długopisy. Są to materiały jednorazowe, których zdający nie zwracają. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

19. Stoliki dla zdających losuje przewodniczący Zespołu Nadzorującego lub wyznaczony członek zespołu i wskazuje miejsce zdającemu (nie uczeń).

20. Należy pamiętać, że w teście każdego zdającego umieszczony jest taki sam zestaw zadań, ale zadania te, w różnych testach, ułożone są w różnej kolejności.

21. Odpowiedzi (rozwiązania) do zadań otwartych zdający umieszczają tylko i wyłącznie w polu odpowiedzi. Nie można pisać poza wyznaczonym miejscem. Jeżeli fragmenty odpowiedzi znajdą się poza polem odpowiedzi, nie będą one sprawdzane, ponieważ nie będzie ich można zeskanować.