Dzień Dziecka 2021

1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze.

Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach o charakterze rekreacyjno-sportowym na boisku szkolnym, grali w gry planszowe oraz brali udział w międzyklasowym konkursie plastycznym. Piknik na świeżym powietrzu zakończył się poczęstunkiem i słodką niespodzianką.

Uczniowie klas IV-VIII bawili się w inny sposób:

Klasy VIII część dnia spędziła na łambinowickim orliku, gdzie grały w piłkę nożną oraz próbowały swoich sił w grze w tenisa. Następnie powrócili na teren szkoły i upiekli kiełbaski w ognisku. Nie zabrakło również napojów i lodów.

Klasa VIIa wybrała się na rajd pieszy ścieżką historyczno-przyrodniczą po pobliskich terenach lasu. W trakcie wycieczki uczniowie z opiekunami zatrzymali się na chwilę, aby upiec kiełbaski w ognisku i odpocząć. Ognisko przygotowane zostało przez leśniczego Nadleśnictwa Tułowice, Pana Tadeusza Zabiegę.

Stęskniona za szkołą, koleżankami i kolegami klasa VIIb, okrzykami radości i brawami przyjęła propozycję klasowego wyjazdu do pobliskiej stadniny koni "Antoniówka" w Mańkowicach. Właściciele stadniny przyjęli uczniów bardzo serdecznie. Dzieci poznały zasady obcowania z końmi, ich zwyczaje, ale najwięcej emocji dostarczyła im jazda konna. Do dziś nie wiadomo, kto bardziej się stresował - uczniowie, siedzą w siodle w większości pierwszy raz w życiu, czy konie widzą taką rozbawioną ekipę :) Po przejażdżce powozem po okolicach (ale była jazda, a jakie śpiewy - niektórzy nawet stracili głos) - oczywiście przyszedł czas na relaks. Zielona trawka, kocyki, ławeczki, parasole, a na grilu pyszne kiełbaski (przy okazji ujawniły się klasowe talenty kulinarne) - nikomu nie chciało się wracać do domu.

VIIb: "przekonaliśmy się, że lublimy i potrafimy wspólnie działać i bawić się, że możemy na siebie liczyć, że tak po prostu fajnie jest być znowu ze swoją klasą".

Uczniowie klasy IVa wspólnie z wychowawcą przygotowali piknik połączony z ogniskiem. Dzieci piekły kiełbaski i zajadały ciasto i smakowite babeczki. Po tych pysznościach brali udział w przygotowanych konkurencjach sportowych: bieg w parach ze związanymi nogami, bieg w workach, omijanie przeszkód, gra w piłkę. Konkurencje te wzbudzały wiele emocji. Były też zabawy w kalambury, oraz śpiewanie piosenek. Dodatkową „atrakcją” było zwyczajne, beztroskie leżenie na kocach pod drzewami i obserwowanie przyrody. Ktoś z uczniów podsumował- „Ale dzisiaj fajny dzień”.. :)

Klasa IVb bawiła się równie dobrze, jak pozostali uczniowie. Nie zabrakło zabaw, w berka czy w chowanego, strzelanie z łuku (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa), przeciąganie liny, gdzie górą raz byli chłopcy, raz dziewczyny a raz wychowawcy. Było oczywiście ognisko i pyszne kiełbaski, a nawet lody, które zniknęły szybciej niż się pojawiły.

Dodatkową atrakcją tego dnia był pokaz lotu szkolnego drona, który obsugiwany był przez rodzica Pana Grzegorza Mazurka - pilota bezzałogowego statku powietrznego. Zapraszamy do obejrzenia filmiku!

To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wielu emocji. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

tekst: wychowawcy, Anna Mazurek

fot.: wychowawcy