Dzień Bezpieczeństwa w naszej szkole

Pod hasłem „Dzień Bezpieczeństwa” upłynęła środa 29 września w Publicznej Szkole Podstawowej w Łambinowicach organizowanym przez Joannę Pasoń.

Próbna ewakuacja to wydarzenie, które wywołało najwięcej emocji. Pięć nietypowych dzwonków oraz nawoływanie przez Panie z obsługi „ewakuacja” dały sygnał dla obecnych w budynkach szkoły do natychmiastowego ich opuszczenia. Symulowany pożar sekretariatu i kuchni odciął jedno z wyjść ewakuacyjnych. Mimo to wszyscy sprawnie opuścili budynek.
Na miejscu zbiórki ewakuacyjnej Pan Mateusz Tyczka z Powiatowej Straży Pożarnej, który obserwował całe zdarzenie przeszkolił uczestników w obsłudze gaśnicy a następnie omówił zasady ewakuacji.

Kolejnymi gośćmi byli  policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Nysie i Korfantowie .  Motor, którym zajechał policjant ruchu  drogowego sierż.sztab. Piotr Derka oraz „wypasiony mundur” zrobił „nie lada” wrażenie na uczestnikach wykładów. Dziś już każdy uczeń szkoły zna przepisy ruchu drogowego dotyczące jazdy rowerem. asp. Krzysztof  Nickowski  rozdał uczniowie klas I-III plany lekcji wraz z ulotką na temat zasad bezpiecznej jazdy na hulajnodze elektrycznej, a uczniom klas I książeczki/kolorowanki „Pierwszak” w ramach realizacji programu dla najmłodszych.

Pani Katarzyna Mroszczak z Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu ciekawie przybliżyła problem „Bezpieczeństwa na wsi”. Ponadto uczniowie mieli okazję poznać zasady ubezpieczeń społecznych i dowiedzieć się co trzeba zrobić aby wygrać 1000 złotych w konkursie ogłoszonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Za aktywność uczniowie otrzymali prezenty. Spotkanie z fundacją „Psia Droga” rozpoczęło i zakończyło dzień pełen atrakcji.

„Dzień Bezpieczeństwa” dostarczył uczniom i nauczycielom ogromnej wiedzy na temat: Jak bezpiecznie spędzać czas, unikać wykroczeń i kar, zachować się w sytuacjach ekstremalnych i zabezpieczyć na przysłowiową starość?

Opracowała: A. Synowiec