Klasa 8a Gospodarzem Szkoły we wrześniu

We wrześniu, pierwszym miesiącu nauki roku szkolnego 2021/2022 my, uczniowie 8a, pełniliśmy funkcję Gospodarza Szkoły w budynku nr 2.

W pierwszych dwóch tygodniach opiekowaliśmy się czwartoklasistami, pomagając im w zaklimatyzowaniu się w nowym dla nich budynku szkoły. Co rano i na przerwach towarzyszyliśmy im w poruszaniu się po szkole zgodnie z ich planem lekcji.

Dziewczynki wykonały gazetkę ścienną informującą o planowanych przez nas działaniach i częściowo poświęconej Ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata-Polska”. Do tej akcji włączyliśmy się, zbierając i segregując śmieci na ścieżce historyczno – przyrodniczej w Łambinowicach. Zaopatrzeni w rękawiczki ochronne i kolorowe worki na śmieci pozbieraliśmy i posegregowaliśmy śmieci. Chcieliśmy także pobyć ze sobą po długiej rozłące spowodowanej nauką zdalną. W naszym dziele uzyskaliśmy wsparcie leśniczego Nadleśnictwa Tułowice, który zapewnił worki na śmieci zmieszane oraz pojazd do ich wywiezienia.

W ostatnim tygodniu zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-8 na kompozycję z liści. Było wiele pięknych prac. Oto wyniki:

1. miejsce:  Maciej Paszkowski - 7b i Filip Jarmoliński - 7b

2. miejsce: Maja Mazurek - 6a  i Natalia Vogt  - 5a

3. miejsce: Marta Lebioda - 8b i Aleksandra Piwowarczyk - 5a
Wyróżnienia:  Marcelina Sysiak -  6a i Tymoteusz Nawrocki - 6a
Twórcy prac najwyżej ocenionych (I miejsce), chłopcy z 7b – Maciej i Filip zaprezentuję się podczas szkolnych obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Wszyscy uczestnicy otrzymali punkty za udział w szkolnym konkursie.

30.09.2021r. w Dzień Chłopaka na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się rozgrywki sportowe chłopców. Grającym w piłkę nożną chłopcom z całych sił kibicowały dziewczynki. Wyniki meczów:

Drużyny klas

wynik

7b : 7c

0 : 0

5a : 5b

1 : 4

4a : 4b

3 : 3

8a : 8b

4 : 0

Drużyna chłopców z 8a, która wygrała największą ilością punktów otrzymała kosz z łakociami.

Podczas tego miesiąca staraliśmy się, by w szkole sprawdzić się jako gospodarze. Wspólne działanie  w klasie  przyczyniło się też do większej integracji naszego zespołu klasowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację naszych pomysłów, zarówno nauczycielom: wychowawcom, nauczycielom wychowania fizycznego i plastyki jak i uczniom, którzy wzięli udział w konkursach.

Uczniowie klasy 8a