Wycieczka Błędne Skały - Jaskinia Niedźwiedzia

5 października uczniowie klasy szóstej i klas siódmych uczestniczyli w wycieczce do Błędnych Skał i do Jaskini Niedźwiedziej. Pogoda tego dnia była piękna, świeciło słońce i było bardzo ciepło.

Zaczęliśmy od przejścia labiryntem skalnym na pograniczu polsko-czeskim. Okazało się, że na szlaku spotkaliśmy kilka innych szkolnych wycieczek ze szkół podstawowych i średnich. Po pokonaniu trasy turystycznej zatrzymaliśmy się na krótki piknik na świeżym powietrzu. Następnie pojechaliśmy do Kletna, gdzie w małych grupach zwiedzaliśmy Jaskinię Niedźwiedzią, jedną z najdłuższych jaskiń w Polsce. Mogliśmy tam oglądać kości zwierząt z epoki lodowcowej, stalaktyty, stalagmity i misy martwicowe wypełnione wodą. We wnętrzu jaskini panuje stała temperatura 5 stopni Celsjusza więc wszyscy planujący tam wizytę muszą zaopatrzyć się w ciepłe ubrania. W sumie nasze krokomierze wskazały, że przeszliśmy ponad 8 kilometrów. Do Łambinowic wróciliśmy bezpiecznie w godzinach wieczornych.