Wycieczka do stadniny koni w Mańkowicach

W dniu 12.10.2021 r. uczniowie kl. 5a uczestniczyli w wycieczce do stadniny koni w Mańkowicach. Na wyjeździe tym była możliwość skorzystania z wielu atrakcji tego ciekawego miejsca.

Uczniowie uczyli się zasad jazdy konnej. Była to niepowtarzalna okazja aby poznać swoje umiejętności jeździeckie, oraz polubić ten sport. Atrakcją wycieczki był grill z kiełbaskami , oraz przejazd bryczką po okolicach Mańkowic. Pomimo zimna zapanowała radosna i gorąca atmosfera. Piątoklasiści z zaciekawieniem przyglądali się innym prezentowanym rasom koni będących w stadninie. Poznawanie zwyczajów koni oraz przebywanie z tymi pięknymi zwierzętami dało wszystkim uczestnikom wycieczki  wiele radości i niepowtarzalnych chwil. Niektórzy obiecali że jeszcze raz  powrócą w to miejsce.