Spektakl profilaktyczny " Dzieci Sieci -Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów"

30 września, 5 i 6 października dzieci z klas I –III z naszej szkoły wzięły udział w spektaklu on-line „Dzieci Sieci -Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Wydarzenie składało się z dwóch części. W pierwszej uczniowie obejrzeli spektakl, którego celem było pomóc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu Internetu. Dzieci mogły dowiedzieć się o zagrożeniach czyhających na nie w sieci, a bohaterowie krok po kroku wyjaśniali, jak mogą poradzić sobie z nimi.

Druga część to spotkanie z  Plikiem i Folderem. Za pomocą platformy You Tube omówiono spektakl, wymieniono spostrzeżenia i wspólnie budowano mapy myśli.
Forma i treść przekazu okazały się bardzo atrakcyjne dla widzów. Skłoniły ich do wielu przemyśleń i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków.

Organizatorem wydarzenia jest NASK PIB, spektakle powstały w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.