Pasowanie na ucznia „Witajcie w naszej bajce”

27 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole ważna i podniosła uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów. Akt ten, którego dokonuje dyrektor szkoły jest symbolicznym przyjęciem nowego ucznia do braci uczniowskiej.

Podczas tej uroczystości każde dziecko zostało pasowane na ucznia wielkim ołówkiem. Po części oficjalnej tej uroczystości przenieśliśmy się do Akademii Pana Kleksa, w podróż do krainy znanych bajek i rozśpiewanej przygody. Do słynnej akademii, gdzie wszystko jest możliwe i wszystko zdarzyć się może, zaprosili pierwszaków ich koledzy i koleżanki z klasy VI. Opowiedzieli o panujących w akademii niecodziennych zwyczajach, tajemnicach i niezwykłych wydarzeniach oraz przedstawili nietypową lekcję geografii z globusem w roli piłki. Potem w pięknej scenerii odbyło się spotkanie z bajką, czyli lekcja przygody z udziałem pierwszoklasistów w trakcie, której uczniowie prezentowali tańce, wiersze i piosenki. Wszyscy uczniowie otrzymali z rąk Pana Kleksa świeżą, nie używaną jeszcze piegę tj. najwyższą odznakę, jaką można zdobyć w akademii doktora Paj-Chi-Wo. Dla wszystkich były to niezapomniane chwile radości i wzruszenia. Do obejrzenia Akademii Pana Kleksa zaprosiliśmy też nasze koleżanki i kolegów z klas drugich i trzecich. Im również nasz występ bardzo się spodobał, co wyrazili gromkimi brawami.

wych.A.Hemon