„ Owoce w Szkole „

Program europejski realizowany na terenie Polski przez Agencję Rynku Rolnego pod hasłem „ Owoce w Szkole „

Cel programu:

Długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtuje się ich nawyki żywieniowe.  W ramach programu uczniowie szkół podstawowych klas I-III otrzymują za darmo porcje owoców  i warzyw . Koordynatorem programu w Szkole Podstawowej w Łambinowicach jest kierownik świetlicy mgr Małgorzata Cieślińska.

Program rusza już od 18 października 2010r. i  trwać będzie przez kolejnych 10 tygodni. Uczniowie będą otrzymywali porcje owoców i warzyw podczas przerw śniadaniowych.

Na porcję może składać się: owoc i warzywo, owoc i sok owocowo-warzywny lub warzywo i sok owocowy.

Nasza szkoła promuje zdrowy sposób odżywiania i dlatego przystąpiliśmy do realizacji tego programu .

Bierze w nim udział 98 uczniów klas I-III.