Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.

Światowy Dzień  Świadomości Autyzmu przybliża nam zagadnienie autyzmu, daje nam znakomity pretekst do tego, aby zgłębić temat lub zapoznać się z nim, stwarza nam świetną możliwość do tego, aby realizować liczne inicjatywy przeciwdziałające dyskryminacji osób ze spectrum autyzmu i ich rodzin.

Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Wydarzenie to obchodziliśmy 3 kwietnia. Tego dnia w szkole  uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. W klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Ponadto uczniowie  wykonali grupowe  plakaty o tematyce spektrum autyzmu. Na korytarzu szkolnym wykonano  wystawkę edukacyjną i rozwieszono niebieskie serca.

PAMIĘTAJMY !

– autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, że nie jest to ani lepsze ani gorsze spojrzenie na świat.
Jest po prostu inne.

Opracowała: Magdalena Józak