Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

,,Wakacje minęły jak sen kolorowy, a trwały jak zwykle zbyt krótko’’…

Refren tej popularnej szkolnej piosenki rozbrzmiewał gromkim echem w sali ,,Pandora’’, gdzie 03.09. 2012r.o godzinie 8.00 rozpoczął się uroczyście nowy rok szkolny. Uczniowie i nauczyciele zaczęli kolejny rok wytężonej pracy, wszyscy pełni zapału ,bo przecież ,,energia w nas kipi ,apetyt na wiedzę wciąż rośnie’’… Ten dzień był szczególnie ważny dla najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Do nich ciepłe słowa skierował pan dyrektor Jarosław Figiel i pan wójt Tomasz Karpiński. Poważne i często  zatroskane buziaki maluchów rozweseliły się podczas występów ich starszych koleżanek, które w humorystyczny sposób przedstawiły uroki wakacji i przybliżyły swoim młodszym kolegom naszą szkołę, uczulając na bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Nowi uczniowie poznali swoich nauczycieli, grono pedagogiczne i dowiedzieli się, że w szkole jak w życiu ,, najtrudniejszy jest pierwszy krok’’. Uroczystość zakończyła się optymistycznie, dziewczynki przekonywały wszystkich ,że jeszcze tylko kilka miesięcy i będą upragnione wakacje , a pan dyrektor zapewnił ,że w najbliższym czasie lekcje wychowania fizycznego rozpoczną się w pięknie wyremontowanej sali gimnastycznej.