Dzień Wolontariatu

5 grudnia przypada Dzień Wolontariatu, czyli święto osób, które bezinteresownie pomagają innym ludziom znajdującym się w potrzebie. Każdy z nas może być wolontariuszem i przyłączyć się do działania na rzecz drugiego człowieka. Mogą to być ci, którzy mają wielkie serce i potrafią pomagać innym lub dzielić się z nimi dobrocią.

Tegoroczne obchody w naszej szkole uświetniła zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka. Akcje nagłośniła i przeprowadziła świetlica szkolna. W dniach 6-7 grudnia w świetlicy umieszczona została   „ słodka paczka”, do której każdy mógł włożyć coś słodkiego. Uczniowie i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do tego pomysłu, przynosząc do świetlicy słodycze, tyle, ile kto mógł. Efektem tej zbiórki  była paczka o przybliżonej wartości 400 złotych, która jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zostanie przekazana dzieciom z Domu Dziecka w Chmielowicach. Mamy nadzieję, że tym gestem osłodzimy im świąteczne dni. Wraz ze „ Słodką Paczką „ przesyłamy im życzenia radosnych świąt oraz Szczęśliwego Nowego roku 2013.