Koncert kolęd

21 grudnia w naszej szkole odbył się koncert kolęd, w czasie którego każda klasa, pod opieką wychowawcy, przygotowała i zaprezentowała krótki występ z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego.

Dzieci wykonywały rozmaite kolędy i przeróżne pastorałki w języku polskim, ale również

w angielskim.

Utwory muzyczne wyróżniały się ciekawymi  aranżacjami. Uczniowie prezentowali swoje zdolności wokalne przy akompaniamencie gitar, kastanietów, marakasów, trójkątów i innych instrumentów. Dzieci śpiewały solo, w duetach, z chórkami i całymi klasami. Nie ograniczono się wyłącznie do śpiewu. Jedna z klas zaprezentowała bożonarodzeniowy taniec rozrywkowy.

Wyjątkowość koncertu polegała nie tylko na urozmaiconej formie występów, ale również na zaangażowaniu i wyrażanych emocjach, które były widoczne u wykonawców, jak i widzów.

Po koncercie odbyły się klasowe spotkania wigilijne. To wszystko wpłynęło na świąteczną atmosferę i radość z okazji narodzin Jezusa w betlejemskiej szopce.