Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

Spotkanie z dzielnicowym Piotrem Orlińskim miało miejsce 11.06.2015r., a jego celem było przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

Policjant przypomniał dzieciom numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkań omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniano, jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą.

Wszystkim życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

BezpieczneWakacje.pl: Znajdziesz tu przydatne informacje z zakresu bezpieczeństwa przygotowane przez ekspertów z wykorzystaniem materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.