Opieka nad grobem nieznanego żołnierza

„Gdzie są ich groby, Polsko! Gdzie ich nie ma.

Ty wiesz najlepiej – i Bóg na niebie” (Artur Oppman)

W dniu 29.10.2015r. (czwartek) delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem samorządu Panią Anną Mazurek, zadbała o czystość i uporządkowanie Grobu Żołnierza Polskiego, spoczywającego na cmentarzu parafialnym w Łambinowicach. Grób został oczyszczony z mchu i starannie umyty. Kiedy prace porządkowe zostały ukończone, na odświeżonym nagrobku uczniowie złożyli wykonany na tą okoliczność wieniec oraz zapalili znicze.

W Święto Zmarłych pamiętamy o naszych bliskich, którzy już od nas odeszli, zapalamy na ich grobach znicze, składamy kwiaty.

Nie zapominajmy o tych, którzy polegli za naszą ojczyznę i spoczywają gdzieś w bezimiennych, zaniedbanych grobach. Nie przechodźmy obojętnie, zadbajmy o nie, bo naszym obowiązkiem jest pamiętać o bohaterach.