Podsumowanie akcji charytatywnych „Świąteczny Dar Serca”

W grudniu przeprowadziliśmy w szkole wspaniałą akcję „Świąteczny Dar Serca”, której celem była pomoc najbardziej potrzebującym. Akcja prowadzona była we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas w Łambinowicach.

Akcja prowadzona była poprzez trzy działania:

1. Kiermasz świąteczny

13.12.2014r. odbył się w Sali „Pandora” szkolny kiermasz świąteczny, podczas którego każda klasa prezentowała własnoręcznie lub wspólnie z rodziną wykonane bombki, stroiki, kartki, a nawet piernikowe choinki i domki.

Klasy przygotowały się fantastycznie i z wielkim zaangażowaniem we współpracy z rodzicami. Na nasz charytatywny kiermasz Nadleśnictwo w Tułowicach oraz Państwo Aneta i Daniel Czarneccy przekazali żywe drzewka choinkowe. Samorząd Uczniowski przygotował kawiarenkę, w której podczas kiermaszu można było degustować kawę, herbatę oraz przygotowane przez rodziców wypieki .

Nasz kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, panowała radosna atmosfera, a ozdoby znikały ze stanowisk w mgnieniu oka.

Z datków pozyskanych zarówno podczas kiermaszu jak i pomocy Caritasu udało się przygotować 62 paczki świąteczne o wartości 50 zł oraz udzielono wsparcia finansowego dla naszej uczennicy znajdującej się w trudnej sytuacji zdrowotnej.

2. Podziel się zakupami

W ramach tej akcji w sklepach Lewiatan, Wimar, Colo i w sklepie wielobranżowym Marii Flis
do 07.12.2015r. do 17.12.2015r. trwała zbiórka żywności pod hasłem „Świąteczny Dar Serca – podziel się zakupami”. Z ogromnej ilości artykułów (około 120 kg żywności) przekazanych przez klientów sklepów oraz przez Towarzystwo św. Brata Alberta w Bielicach udało się przygotować 6 paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin.

3. „Czerwonokrzyska Gwiazdka”

7 grudnia podczas wizyty świętego Mikołaja członkowie Szkolnego Koła PCK wraz
z opiekunem po raz kolejny włączyli się do akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

To ogólnopolska akcja społeczna, której celem była pomoc dzieciom z Domów Dziecka.. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami świetlicy zachęcali do podzielenia się swoją paczką mikołajkową z wychowankami Domu Dziecka. Ogromna paczka słodyczy zebranych przez naszych uczniów została przekazana do Domu Dziecka w Chmielowicach.

Podczas świątecznego apelu „ Festiwal Kolęd” podsumowana została akcja „Świąteczny Dar Serca” , dzięki której udało się zebrać ogromną kwotę 6281,34 zł, która została przeznaczona na pomoc uczniom i ich rodziną znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.Za ogromne zaangażowanie i chęć pomocy innym wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni „Dobrym Serduszkiem” i otrzymali niespodzianki w postaci słodyczy i jogurtów przekazanych przez Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta w Bielicach.

Za Wielki Dar Serca, okazaną pomoc i wsparcie w naszych akcjach serdecznie dziękujemy:

uczniom, wychowawcom klas i nauczycielom, pracownikom odsługi,  rodzicom uczniów i wszystkim ofiarodawcom, właścicielom sklepów: Bort Wimar, Lewiatan, Sklep Wielobranżowy Maria FLIS, Colo Market,  Ks. Proboszczowi Adamowi Ciosmak i Parafialnemu Zespołowi Caritas, Towarzystwu Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielicach, Nadleśnictwu w Tułowicach oraz Państwu Anecie i Danielowi Czarneckim z Sidziny.