„ 5 porcji warzyw, owoców lub soku”

Ogólnopolski Program Edukacyjny dla klas I-III

Organizatorem jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków. Program jest finansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i warzyw
     Celem programu jest edukacja uczniów na temat kształtowania właściwych nawyków żywieniowych na podstawie 5 porcji warzyw, owoców lub soku dziennie. Program jest odpowiedzią na pojawiające się problemy związane z nieodpowiednia dietą i zbyt niskim poziomem edukacji w tym zakresie.
    Program realizowany jest przez nauczycieli klas I-III w formie zajęć lekcyjnych uatrakcyjnionych ciekawymi materiałami edukacyjnymi. Działania te zostaną  podsumowane  pod koniec kwietnia 2011r. mini- quizem dla uczniów z wiedzy o zdrowym odżywianiu .  Jego  oficjalne wyniki zostaną umieszczone na stronie www 5 porcjiwszkole.pl .Przeprowadzane zajęcia  pozwolą zgłębić wiedzę , a dzięki quizowi dowiemy się  na ile  zasady prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia zostały przez uczniów przyswojone.

Koordynator programu : Małgorzata Cieślińska