„ Ratujemy i Uczymy Ratować” – zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w klasach I-III

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia wszyscy uczniowie klas I-III mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, którą zdobyli na warsztatach prowadzonych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ Ratujemy i Uczymy Ratować” WOŚP.

W roku szkolnym 2015/2016 objętych szkoleniem zostało 125 uczniów, którzy:

1. Znają telefony alarmowe i potrafią wezwać pomoc w razie potrzeby.
  2. Potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy.
  3. Wiedzą jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
  4. Potrafią wykonać resuscytację, którą przećwiczyły na specjalnych specjalistycznych fantomach.

Zajęcia, prowadzone od kilku lat przez Panią Beatę Środa i Panią Katarzynę Bagińską, mają na celu kształtowanie właściwych nawyków i postaw w zakresie pomocy drugiemu człowiekowi. Cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, którzy chętnie w nich uczestniczą. Rodzice również bardzo przychylnie się o tej inicjatywie wypowiadają.