Lekcja przyrody w ZOO

27 kwietnia 2016r. ,  po trzeciej godzinie lekcyjnej, uczniowie klasy VI b pojechali na wycieczkę edukacyjną do opolskiego ZOO.

Na miejscu zostaliśmy zapoznani z przewodnikami i zasadami panującymi w kompleksie. Następnie podzieleni na dwie grupy, rozpoczęliśmy zwiedzanie w formie lekcji plenerowej.
ZOO Opole jest unikalnym obiektem na południu Polski i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych województwa opolskiego. Opolski ogród zoologiczny obecnie zajmuje powierzchnię 20 ha. Znajduje się w nim około 950 zwierząt reprezentujących prawie 230 gatunków, w tym jedyne w Polsce goryle oraz uchatki kalifornijskie. ZOO chce pokazać swoim gościom nie tylko same zwierzęta, ale również warunki, w których te zwierzęta żyją na wolności. Najciekawsze są pawilony: gibonów, lemurów, goryli, jaguarów, gepardów, wydr, pum, żyraf i wielbłądów.
W królestwie ptaków najbardziej interesujące są: strusie, emu, bociany białe, sępy, kondor wielki oraz papugi.
W zaciemnionym pawilonie bezkręgowców podziwialiśmy: skorpiony, stonogi olbrzymie, szarańczę migrującą i szarańczę pustynną  oraz przeróżne rodzaje pająków. Szczególne wrażenie zrobił na nas pawilon płazów a w nim najbardziej zagrożone wyginięciem gromady kręgowców.
Wyjazd zakończył się  powrotem o godzinie 14.30  do szkoły.
To była fantastyczna lekcja przyrody!
                                                                                                                                                                                                               Opracował: Konrad Jagieło – uczeń klasy VI b