Kolejny rok nauki przed nami, czyli… o uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2016/2017

Pierwszego września br. o godzinie 9.00 zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

W części oficjalnej Pan Dyrektor Jarosław Figiel przywitał w sali gimnastycznej tłumnie przybyłych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Potem oficjalnie otworzył rok szkolny 2016/2017, przedstawiając ofertę edukacyjną SP w Łambinowicach. Wspomniał także minione wakacje i życzył wszystkim sukcesów. Najważniejsi w tym dniu byli jednak pierwszoklasiści, którzy dosyć odważnie zasiedli, wraz ze swoją wychowawczynią P. Katarzyną Bagińską, na honorowym miejscu. Siedemnaścioro uczniów klasy I złożyło ślubowanie, w którym zadeklarowało m. in. to, że będą oni dobrymi kolegami i uczniami. Na zakończenie uroczystości piątoklasiści przedstawili trzydziestominutową inscenizację pt. „To my pójdziemy już do tej szkoły…”, przygotowaną wspólnie z Panią Violettą Junką. Zabawnym tekstem, tańcem, piosenką, kolorowymi kostiumami i ciekawymi rekwizytami wprowadzili wszystkich w niepowtarzalny i pogodny nastrój.