Pasuję Cię na ucznia…

Pasowanie na Ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez.
19 października uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, w przygotowanej, pod kierunkiem wychowawczyni pani Katarzyny Bagińskiej, inscenizacji pt.: „W świecie krasnoludków”.

Dzieci pod czujnym okiem baśniowej Wróżki (uczennicy kl. III Łucji Rokosz) pokazały, że znajomość zasad ruchu drogowego, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej oraz patriotyzm i poszanowanie przyrody są im dobrze znane.
Po zakończonej części artystycznej Wróżka, w imieniu uczniów, zwróciła się do pana Dyrektora Jarosława Figla z prośbą o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił pan Dyrektor, dotykając wielką kolorową kredką ramion dzieci.
W uroczystości, jak co roku, wzięli udział Wójt Gminy Łambinowice, pan Tomasz Karpiński, a także Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aleksandra Kloska. Pan Wójt złożył pierwszakom gorące gratulacje w tym, jakże ważnym dla nich dniu. Życzył wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy.
Każdemu  pierwszakowi został wręczony Akt Pasowania na Ucznia. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i wszyscy przybyli na uroczystość udali się na poczęstunek.
W swojej sali lekcyjnej dzieci mogły pochwalić się (przed licznie przybyłymi rodzicami i dziadkami) pracami plastycznymi, które wyeksponowane zostały w urządzonej specjalnie z tej okazji galerii.
Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.