50-lecie szkoły

21.06.2014r. obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach.

Przygotowania do uroczystości trwały od wielu miesięcy.
Głównym organizatorem był powołany w marcu Komitet Organizacyjny obchodów 50-lecia szkoły.

W skład komitetu weszli przedstawiciele Rady Rodziców, absolwentów i Rady Pedagogicznej. Uroczystość objęta została Honorowym Patronatem Wójta Gminy Łambinowice Pana Tomasza Karpińskiego. Na uroczystość zaproszeni zostali:

- emerytowani dyrektorzy szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi,

- przedstawiciele Kuratoriom Oświaty, Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego, Powiatu Nyskiego i Gminy Łambinowice,

- przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji,

- absolwenci i mieszkańcy Łambinowic i okolicznych miejscowości.

Część oficjalna obchodów odbyła się w szkole.

Prowadzili ją przedstawiciele absolwentów Pan Wacław Penk, Karolina Gałażewska, Julia Mazurek. Uroczystość tę rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły a przybyłych gości przywitał dyrektor szkoły Pan Jarosław Figiel, który następnie przedstawił prezentację na temat „Szkoła wczoraj, dziś i jutro…”.

Część artystyczną przygotowali uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem Pań Ilony Karpińskiej i Violetty Junki. Prezentacja multimedialna wyświetlana na wielkim ekranie, połączona z muzyczno – tanecznym spektaklem przedstawiała 50-letnią historię szkoły na tle wydarzeń naszego kraju. Pokaz wzbudził wśród widzów ogromne emocje i wzruszenie. Oklaskom i owacjom na stojąco nie było końca…

Po części artystycznej odczytany został list gratulacyjny wraz z życzeniami dla całej społeczności szkolnej wystosowany przez Opolskiego Kuratora Oświaty Panią Halinę Bilik oraz głos zabrali Wójt Gminy Łambinowice Pan Tomasz Karpiński, Radny Powiatu Nyskiego Pan Włodzimierz Figiel, była dyrektor szkoły Pani Krystyna Mydlarz oraz absolwenci szkoły. Absolwent naszej szkoły, poeta i historyk Pan Edmund Borzemski odczytał wiersz napisany specjalnie na tę okazję.

Na koniec uczniowie i Rada Rodziców przygotowali dla wszystkich gości niespodzianki. Uczniowie zaprezentowali porywający taniec do piosenki „Happy”, a przedstawiciele Rady Rodziców wwieźli dwa torty przystrojone fajerwerkami , jako poczęstunek dla wszystkich gości.

Następnym punktem uroczystości było zwiedzanie szkoły, wystaw galerii zdjęć i prezentacji multimedialnych oraz kronik szkolnych. Wielu gości skorzystało z możliwości wpisania do księgi pamiątkowej. Część oficjalną w szkole zakończył wspólny poczęstunek.

Od godziny 16.00 wszyscy uczestnicy zebrali się pod salą Pandora na festynie rodzinnym pod nazwą „Szkoła i rodzina to jedna drużyna” gdzie obejrzeli występy uczniów oraz absolwentów i pokazy przygotowane przez Straż, Ratowników Medycznych i Policję. W trakcie imprezy przeprowadzono zbiórkę publiczną „Cegiełka dla szkoły” z przeznaczeniem na modernizację boiska szkolnego. Najmłodsi mogli skorzystać z wielu darmowych atrakcji w tym: malowanie twarzy, wspinaczka i dmuchane zjeżdżalnie.

Od godz. 19.00 dorośli uczestniczy bawili się do białego rana na zabawie tanecznej, na której koncertowo zaprezentował się zespół „Sport Brothers”.