SKO

Od 3 grudnia 2012r. w naszej szkole rusza program Szkolnych Kas Oszczędności pod patronatem banku PKO BP w Niemodlinie. Pierwszym krokiem współpracy z bankiem była prezentacja celów i zasad organizacji SKO przez przedstawicieli banku dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Opiekunem dla klas I-III jest pani Beata Środa, a dla klas IV-VI pani Anna Mazurek.

Celem Szkolnej Kasy Oszczędności jest:

• Propagowanie idei oszczędzania wśród uczniów naszej szkoły.
  • Kształtowanie nawyku systematycznego oszczędzania.
  • Racjonalne gospodarowanie posiadanymi środkami finansowymi.
  • Celowe ich wykorzystanie.
  • Zapoznawanie młodzieży z działalnością Banku PKO.
  • Kształtowanie umiejętności szanowania pieniądza.

Każde dziecko oszczędzające w SKO otrzyma legitymację ze swoim indywidualnym numerem konta SKO, na które można będzie wpłacać w dowolnym banku, na poczcie lub u opiekuna SKO. Oprocentowanie wynosi 5% w skali rocznej do kwoty 2,5 tysiąca i 2% powyżej tej kwoty. Kapitalizacja odsetek jest co tydzień.

Wypłat można dokonać za pośrednictwem opiekuna SKO lub rodziców. W serwisie sko.pkobp.pl dzieci będą mogły w bezpieczny sposób zarządzać swoim kontem: podglądać stan środków, historię oszczędzania i wyliczać zysk. Serwis jest dostosowany do wieku uczniów. Wykorzystuje grafikę, dźwięki i animację.

Zapraszamy do odwiedzenia stron:

www.sko.pkobp.pl

www.pkobp.pl/sko/lokatka

Regulamin SKO

1. Szkolna Kasa Oszczędności działa pod patronatem oddziału banku PKO BP w Niemodlinie.
  2. Członkiem SKO może być każdy uczeń Szkoły Podstawowej w Łambinowicach.
  3. Dokumentem stwierdzającym przynależność do SKO jest książeczka SKO oraz legitymacja.
  4. Wpłat i wypłat z książeczki dokonuje uczeń bezpośrednio u opiekuna SKO.
  5. Opiekunowie prowadzą dokumentację SKO.
  6. Wpłaty dokonywane są w poniedziałki.
  7. Na książeczkę można wpłacić każdą kwotę pieniędzy, nie mniej jednak niż 5zł jednorazowo.
  8. Szkolni opiekunowie SKO wpłacają oszczędności do banku PKO BP.
  9. Wypłatę gotówki zgłasza uczeń opiekunowi od poniedziałku do środy. Wypłata następuje w czwartek.
  10. Wypłatę gotówki do 10zł uczeń może dokonać za swoją dyspozycją ustną kwitując to własnoręcznym podpisem u opiekuna.
  11. Wypłatę gotówki powyżej 10zł do kwoty 50zł uczeń może dokonać tylko za pisemna zgodą rodzica.
  12. W razie zagubienia książeczki lub legitymacji SKO należy bezzwłocznie poinformować opiekuna SKO.
  13. Brak książeczki nie pozwala na dokonanie wpłaty lub wypłaty z SKO.
  14. W innych sprawach nieuwzględnionych w regulaminie decyzję podejmuje dyrektor szkoły.